Garanti Şartları

İade Şartları

Garanti ve İade Şartları

 

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım? 

 

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde www.moyayapimarket.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 

 

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. 

 

* İade ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

 

 

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. 

 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir; 

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

 

- İade ürünlerde kargo ücretini müşteri ödemektedir.

 

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 

 

Sattığınız ürünlerin garantisi var mı ? 

Evet sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır. 

 

Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. 

 

Siparişimdeki ürün bozuldu ne yapmalıyım? 

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. 

 

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan faydalanabilirsiniz.

 

Arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlar (ort. 4 iş günü/ 1 hafta kazanırsınız). Bünyemizde onarım merkezi bulunmadığından ürünlere müdahalemiz söz konusu değildir. Bu sebeple, www.moyayapimarket.com'a gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. 

 

Yeni aldığım ürün arızalı çıktı, ne yapmalıyım? 

Ambajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler "arızalı yeni ürünler” sınıfına girer. 

 

Yetkili servis ağı bulunan, yetkili servislerin kurulumunu yapması gereken ürünlerin değişimi, yine yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Bu tip ürünlerin www.moyayapimarket.com'a gönderilmemesi veya servislerden alınacak "değişim raporu" ile ulaştırılması gerekmektedir.

 

-Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri değişim talebiniz ile, www.moyayapimarket.com'a aşağıdaki şekilde ulaştırabilirsiniz. 

 

Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri "değişim işlemleri için", orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, "aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan www.moyayapimarket.com’a göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır (DİKKAT!) Değişim talep edilen yeni arızalı ürünlerin mutlaka BÜTÜN AKSESUARLARI VE EKSİKSİZ AMBALAJLARI İLE GÖNDERİLMESİ GEREKLİDİR. Aksi takdirde değişim işleminde problemler yaşanmaktadır. 

 

 

Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir. 

 

Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim  ise tedarikçi fimanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. www.moyayapimarket.com sizi mağdur etmemek için tedarikçiler ve yetkili servislere gerekli baskıyı yaparak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır. 

 

Ürün elimize ulaştığında size e-mail olarak arızalı ürününüzü takip edebilmeniz için bir bildirim numarası gönderilecek ve mağazamızda bulunan "Müşteri Hizmetleri" linkinin altında " Bekleyen bildirimlerim" seçeneğinde görebileceksiniz. 

 

Dikkat: Tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz Aras kargo firması ile yapılması gerekir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et